OZE

 

 

Odnawialne Źródła Energii to przyszłość energetyki dlatego już teraz warto przystąpić do szkolenia z zakresu montażu systemów fotowoltaicznych przygotowujące do egzaminu na Certyfikowanego Instalatora Systemów Fotowoltaicznych (PV) oraz szkolenia przygotowujące do egzaminu na Certyfikowanego Instalatora z zakresu pomp ciepła (HP)

W ramach szkolenia słuchacze wezmą udział w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych prowadzonych przez doświadczonych specjalistów, oraz wieloletnich praktyków w dziedzinie OZE.

Kursy realizowane są na podstawie zatwierdzonego przez UDT programów szkoleniowych.

Chcesz zdobyć specjalistyczną wiedzę o instalacji i serwisowaniu pomp ciepła? Kurs instalatora może Ci w tym pomóc! Jest to szczególnie przydatne szkolenie, ponieważ zapotrzebowanie na takie urządzenia rośnie. Podczas kursu zdobędziesz teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat projektowania, montażu i serwisowania pomp ciepła. Kurs odbywa się w formie warsztatów, więc możesz ćwiczyć swoje umiejętności w praktyce.

 Szkolenie dla instalatorów systemów fotowoltaicznych to doskonały sposób na zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do projektowania, montażu, konserwacji i serwisowania instalacji fotowoltaicznych. Uczestnictwo w kursie umożliwia poznanie technologii produkcji paneli słonecznych, sposobów montażu i inwerterów, a także wymagań związanych z bezpieczeństwem i normami technicznymi. Szkolenie zawiera także praktyczne ćwiczenia na rzeczywistych instalacjach, a po jego ukończeniu można zdobyć certyfikaty i uprawnienia, potwierdzające kwalifikacje i umożliwiające pracę jako instalator systemów fotowoltaicznych.

Kurs F-gazowy to szkolenie, które uczy bezpiecznego obsługiwania i montażu urządzeń i systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła z użyciem fluorowanych gazów cieplarnianych. Kurs umożliwia uzyskanie certyfikatu F-gazowego, który jest niezbędny dla osób i firm zajmujących się instalacją, serwisowaniem i konserwacją urządzeń HVACR z użyciem F-gazów. Bez certyfikatu, grożą kary finansowe lub nawet zakaz wykonywania pracy. Dlatego warto uzyskać certyfikat F-gazowy, który zwiększa wartość dla pracodawcy i pozwala na bezpieczne wykonywanie pracy w branży HVACR.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach posiada akredytację Urzędu Dozoru Technicznego jako jednostka upoważniona do prowadzenia szkoleń przygotowujących do egzaminów przed jednostką oceniającą, celem uzyskania Certyfikatu dla personelu zajmującego się instalacją, serwisowaniem i kontrolą szczególności układów i urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła zawierających substancje zubożające warstwę ozonową oraz niektóre fluorowane gazy cieplarniane.

Zapraszamy.