Uzyskanie Certyfikatu Szkoły Patriotów przez ZS im. Orląt Lwowskich w Tychach

29.11.2023

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach uzyskał Certyfikat Szkoły Patriotów po rocznym wysiłku zaangażowanych nauczycieli i uczniów.

W trakcie minionego roku szkolnego nasi uczniowie wspólnie z nauczycielami brali udział w wielu wydarzeniach patriotycznych, państwowych, a także kościelnych.

Dokładne sprawozdanie z realizacji przedsięwzięcia zostało przygotowane pod czujnym okiem przewodniczącej komisji, Pani Małgorzaty Babczyńskiej, we współpracy z nauczycielami przedmiotów takich jak historia i wos. Kulminacyjnym momentem było zaprezentowanie efektów działań podczas uroczystości Święta Patronalnego Szkoły, które miały miejsce 21.11.2023 roku. Certyfikat Szkoły Patriotów został uroczyście wręczony podczas galowego wydarzenia, które odbyło się 27.11.2023 roku.

W ramach tego wyjątkowego wyróżnienia, szkoła otrzymała symboliczne "ziarna niepodległości", które zostaną zasadzone jako wyraz trwałego zaangażowania w patriotyzm oraz bandolier do sztandaru, który zakłada uczeń w poczcie sztandarowym.

To niezwykle ważne wyróżnienie stanowi powód do ogromnej dumy dla całej społeczności szkolnej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z tego doniosłego wydarzenia, dostępną pod poniższym linkiem. Oby kolejne lata przynosiły równie owocne inicjatywy i wzmacniały ducha patriotyzmu wśród naszej młodzieży.

[Link do fotorelacji z wydarzenia]

 

Opracowanie T.K