Twórca treści Youtube, Twórca aplikacji

Nowe innowacje w naszych szkołach w Bytomiu, SosnowcuTychach i Katowicach:

„Twórca treści Youtube”

Youtuber - Menedżer treści w YouTube lub też Social Media Manager  – jest to zajęcie polegające na nagrywaniu filmów i zamieszczaniu ich w serwisie YouTube. Kim jest i czym się zajmuje osoba, która zarobkowo tworzy treści wideo dla Internetu?

Youtuber nie należy do listy oficjalnych zawodów. Jest to raczej zajęcie, które wykształciło się ze specyficznej roli samego portalu, jakim niewątpliwie jest YouTube wśród innych serwisów społecznościowych. Rola YouTube’a w marketingu internetowym jest olbrzymia, a jego przewagą nad innymi mediami społecznościowymi jest fakt, że publikowanymi treściami są właśnie filmy. Specjaliści ds. marketingu właśnie ten kanał komunikacji uznają obecnie za jeden z ważniejszych zarówno jako elementu kompleksowej strategii marketingowej firmy, jak również formy kontaktu z klientami.

 

„Twórca aplikacji” (C, C++, Java, JavaScript, Python)

Twórca aplikacji zajmuje się tworzeniem programów komputerowych oraz mobilnych w danym języku programowania. Ze względu na charakter pracy twórca aplikacji powinien wykazywać się zdolnością pracy w warunkach monotonnych, koncentracją uwagi oraz cierpliwością. Jest to zawód wymagający logicznego rozumowania, analitycznego myślenia, umiejętności planowania, dobrej pamięci, dokładności i samodzielności.

Rynek IT w Polsce systematycznie się rozwija, dlatego mimo dużego nasycenia, firmy wciąż borykają się z problemem braku wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przewiduje, że w latach 2010-2025 będą oni najbardziej poszukiwaną grupą spośród zawodów technicznych

Zapraszamy do nauki w naszych szkołach !