Nowy Bebok w Katowicach: Symbol Tradycji i Edukacji Zawodowej

17.11.2023

Odsłonięcie nowego Beboka miało miejsce w czwartek, 16 listopada.

W wydarzeniu towarzyszył wiceprezydent miasta Pan Waldemar Bojarun, autor projektów katowickich beboków, Pan Grzegorz Chudy, Prezes Zarządu ZDZ Katowice Pan Jacek Kwiatkowski, pracownicy ZDZ Katowice i zaproszeni goście.

Obecność Beboka przed budynkiem głównym ZDZ Katowice jest nie tylko estetycznym dodatkiem. To symboliczny gest, który podkreśla, że marka ZDZ wciąż jest sercem kształcenia i doskonalenia zawodowego na Śląsku. Od 1926 roku Zakład Doskonalenia Zawodowego Katowice dostosowuje się do zmieniającego się rynku pracy, stale rozwijając swoją ofertę i wspierając młodzież oraz dorosłych w rozwijaniu swoich umiejętności.

Nowy Bebok, którego imienia jeszcze nie poznaliśmy, nie tylko ozdobi ulicę Krasińskiego, lecz także zostanie ważnym symbolem, reprezentując markę ZDZ. Ponadto stworek będzie pełnił istotną rolę, opiekując się uczniami Technikum ZDZ Katowice oraz Technikum Lotniczego ZDZ Katowice. Będzie również wspierał kursantów uczestniczących w kursach i szkoleniach zawodowych w CKZ Katowice i CDUN Katowice.

Nowy Bebok wpisuje się w tradycję śląskich ludowych legend, jednocześnie stanowiąc nowoczesny symbol edukacji zawodowej. Jego obecność nie tylko cieszy oko przechodniów, ale także podkreśla zaangażowanie ZDZ Katowice w rozwijanie kompetencji i umiejętności społeczności lokalnej.

 

Autor: T.K