Finał Ligi Młodych Kreatorów w Bytomiu - Kosmos w Świetle Kreatywności

18.03.2024

18 marca w Bytomskim Centrum Kultury BECEK, odbył się wielki finał ogólnopolskiego konkursu - Liga Młodych Kreatorów.

To wydarzenie stanowiło kulminację serii eliminacji, które odbywały się w różnych szkołach i Cechach całego kraju.

Tematem tegorocznej edycji był "Kosmos", a uczestnicy mieli za zadanie wykreować swoją własną interpretację tego motywu. Ich twórczość nie ograniczała się jedynie do zaprojektowania strojów, ale obejmowała także koncepcję fryzur i makijażu, co dodatkowo podkreśliło ich wszechstronność i kreatywność.

Wyniki Finału Ligi Młodych Kreatorów:

  • I miejsce, kreatorka: Roksana Kaszyca, modelka: Aleksandra Rogala, Zespół Szkół Usługowo - Rzemieślniczych w Bytomiu
  • II miejsce, kreatorka: Joanna Woźniak, modelka: Lena Gręzicka, kl. 3B LO Zespół Szkół w Bytomiu ZDZ Katowice
  • III miejsce, kreatorka: Wiktoria Zawartka kl. 2B LO, modelka: Wiktoria Kochut, kl. 4A LO Zespół Szkół w Bytomiu ZDZ Katowice

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za ogromny wkład oraz niezwykłą pomysłowość, które sprawiły, że Liga Młodych Kreatorów stała się niezapomnianym wydarzeniem. Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów, których prace wyróżniły się szczególną oryginalnością i profesjonalizmem.

Ponadto, pragniemy wyrazić wdzięczność naszym Patronom Honorowym, którzy wspierali nasze działania: Pani Halinie Biedzie - Senatorowi RP oraz Panu Mariuszowi Wołoszowi - Prezydentowi Miasta Bytomia. Ich zaangażowanie i wsparcie było niezastąpione dla sukcesu tegorocznego konkursu.

Organizatorem Ligi Młodych Kreatorów był Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu, ZDZ Katowice oraz firma Koloryzacje.com.

Zdjęcia: W. Ciecieręga.