Dni otwarte "Schody do kariery" - Szkoły ZDZ w Katowicach zapraszają!

6.03.2019

Technikum Lotnicze ZDZ w Katowicach organizuje Dzień Otwarty "Schody do Kariery".

Już 7 marca będzie można zobaczyć m.in. pełną obsługę samolotu z poziomu płyty lotniska w wirtualnej rzeczywistości. „Schody do kariery” firmy LS Airport Services będą do dyspozycji uczestników Dnia Otwartego Technikum Lotniczego .

Na uczestników dni otwartych, organizowanych przez szkoły ZDZ w Katowicach czeka wyjątkowa atrakcja - LS Airport Services zaprezentuje multimedialne schody lotniskowe niegdyś służące pasażerom. Będzie można poznać kulisy pracy na lotnisku w charakterze pracownika obsługi naziemnej samolotów, obsługi pasażera, bagażu czy ładunków lotniczych. Pokażemy pełną obsługę samolotu z poziomu płyty lotniska w wirtualnej rzeczywistości.

Serdecznie zapraszamy tegorocznych i  przyszłych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów!  Dzień Otwarty Technikum Lotniczego ZDZ w Katowicach połączony będzie z dniem doradztwa zawodowego 7 marca 2019r. w godzinach 9.00 - 17.00 przy ul. Krasińskiego 2 w Katowicach.  

W programie m.in.:

  • jedyna okazja do bezpośredniego kontaktu i rozmów z pracodawcami, z którymi współpracuje szkoła:Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze w KatowicachAeroklub ŚląskiLS Airport Services S.A., Aircraft Maintenance LineTech , Blumenbecker oraz LotAMS
  • możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, uczniami i nauczycielami, a także samą szkołą
  • możliwość wzięcia udziału w warsztatach zawodowych
  • możliwość przeniesienia w świat wirtualnej, lotniczej rzeczywistości poprzez „Schody do kariery”znajdujące się bezpośrednio na terenie szkoły.
  • testy predyspozycji zawodowych

W dniach otwartych może wziąć udział każdy, nie tylko uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, ale wszyscy zainteresowani lotniczymi atrakcjami.

Widzowie, którzy założą specjalne okulary, doświadczą obsługi samolotu po przylocie i przed wylotem - zachęcają organizatorzy. - Pionierski film, zrealizowany przez LS Airport Service w technice VR 360 3D, łączy obraz z przestrzennym dźwiękiem. Przy pomocy nowoczesnej technologii filmowej przeniesiemy widzów na płytę warszawskiego lotniska, tuż pod nos lądującego z Toronto Dreamlinera. Warto zobaczyć na własne oczy, jak wygląda rozładunek i załadunek samolotu, wejść do luku bagażowego, a nawet wypchnąć samolot na pas startowy.