I miejsce naszych uczniów na II Przeglądzie Musztry w WKU w Rybniku

11.04.2018

10 kwietnia 2018 roku na terenie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku odbył się II Przegląd Musztry Klas Mundurowych, mający na celu prezentację wyszkolenia oraz sprawnego wykonywania komend wynikających z „Regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP” przez uczniów klas mundurowych.

W przeglądzie musztry nie mogło zabraknąć  pododdziału klasy I Liceum Mundurowego w Rybniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego ćwiczącego pod okiem majora Zbigniewa Ciałonia.

Drużyny prezentowały się w programie obowiązkowym zawierającym elementy musztry indywidualnej (wykonanie zbiórki w szeregu, występowanie z szyku, oddawanie honoru w marszu, odstępowanie od prawo skrzydłowego, zwroty w miejscu, łączenie prawo skrzydłowego, przeformowanie w kolumnę dwójkową, występowanie z szyku, przemarsz do miejsca zbiórki) oraz program dowolny obejmujący prezentację piosenki marszowej według własnego scenariusza. 

Oprócz reprezentacji Liceum Mundurowego ZDZ w przeglądzie musztry brali udział uczniowie z Zespółu Szkół Nr 3 im Stanisława Wyspiańskiego z Jastrzębia–Zdroju, Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach oraz IV Zespółu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego z Raciborza

Decyzją komisji nasi uczniówie zajęli I MIEJSCE !!!

Gratulajemy i zapraszamy do relacji wideo z programu dowolnego. 

Szczególne podziekowanie dla Majora Zbigniewa Ciałonia za przygotowanie uczniów do Przeglądu Musztry i Klas Mundurowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.