Spotkanie powiatowych rad zatrudnienia z woj. podlaskiego

8.06.2017

7 czerwca br. w siedzibie Zespołu Szkół oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Bielsku Białej Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach gościliśmy przedstawicieli powiatowych rad zatrudnienia z terenu województwa podlaskiego.

Po krótkim przywitaniu przez Prezesa Zarządu ZDZ Katowice Jacka Kwiatkowskiego, nasi goście mieli okazję do zapoznania się z dorobkiem Zakładu w zakresie realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem projektów partnerskich. Marcin Jakubowski – Kierownik Zespołu Edukacji i Nadzoru Pedagogicznego oraz Marcin Macuda – Dyrektor CKZ Bielsko-Biała przedstawili przykłady dobrych praktyk projektowych realizowanych w partnerstwie z instytucjami publicznymi (w tym przede wszystkim publicznymi służbami zatrudnienia). Następnie Leszek Stokłosa – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku Białej zapoznał obecnych z sytuacją na rynku pracy w mieście Bielsko-Biała oraz w powiecie bielskim.

Na zakończenie, nasi goście zapoznali się z bazą dydaktyczną Zespołu Szkół oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Bielsku Białej, w tym w szczególności ze strzelnicą, pracowniami  komputerowymi, fryzjerskimi, salą e-sportową.