Język migowy

Cel kursu

Zapoznanie słuchaczy z ogólną problematyką głuchoty, w tym: sposobami pozrozumiewania się, zatrudniania oraz edukacji i młodzieży; polskim alfabetem palcowym; znakami liczebników głównych i szczegółowych. Poznanie przez słuchaczy ok. 300 haseł - znaków ideograficznych, przy pomocy których będą potrafili: porozumiewać się z osobami niesłyszącymi i słabosłyszącymi; pomogać w załatwianiu prostych spraw nie wymagających wszechstronnego migania; inaczej sformułować wypowiedź, gdy zauważą, że nie zostali zrozumiani przez osobę głuchą; poradzić sobie, gdy nie zrozumieją migania osoby głuchej.

Sposób zakończenia kursu

Zaświadczenie o ukończeniu kursu

Gdzie jest dostępny kurs Liczba godzin Cena Planowana data rozpoczęcia
Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Raciborzu
ul. Podwale 12, 47 400 Racibórz

tel.: 32 415 26 17
e-mail: raciborz@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.raciborz.zdz.pl
60 400 zł 28.08.2017
Zapisz się
Centrum Kształcenia Zawodowego w Bielsku-Białej
ul. Dworkowa 5, 43-300 Bielsko-Biała

tel.: 33 812-53-52
e-mail: bielsko@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.bielsko.zdz.pl
60 700 zł TRWA NABÓR
Centrum Kształcenia Zawodowego w Bytomiu
ul. Powstańców Śląskich 6, 41 902 Bytom

tel.: 32 281 43 37, 697-818-591
e-mail: bytom@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.bytom.zdz.pl
60 700 zł TRWA NABÓR
Centrum Kształcenia Zawodowego w Gliwicach z siedzibą w Zabrzu
Park Hutniczy 13, 41-800 Zabrze

tel.: 32 231-11-81 (Gliwice), 32 271 10 58 (Zabrze)
e-mail: gliwice@zdz.katowice.pl, zabrze@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.gliwice.zdz.pl
60 550 zł TRWA NABÓR
Centrum Kształcenia Zawodowego w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 27 b, 32-650 Kęty

tel.: 33 845 31 06
e-mail: kety@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.kety.zdz.pl
60 700 zł TRWA NABÓR
Centrum Kształcenia Zawodowego w Rybniku
ul. Klasztorna 14, 44-200 Rybnik

tel.: 32 433 26 00
e-mail: rybnik@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.rybnik.zdz.pl
60 500 zł TRWA NABÓR
Centrum Kształcenia Zawodowego w Tychach
ul. Budowlanych 156, 43-100 Tychy

tel.: 32 227-17-46
e-mail: tychy@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.tychy.zdz.pl
60 600 zł TRWA NABÓR
Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Andrychowie
ul. Rynek 12, 34-120 Andrychów

tel.: 33 875 31 22
e-mail: andrychow@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.andrychow.zdz.pl
60 550 zł TRWA NABÓR
Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Pszczynie
ul. Kopernika 14, 43-200 Pszczyna

tel.: 32 210-53-88
e-mail: pszczyna@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.pszczyna.zdz.pl
60 900 zł TRWA NABÓR
Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Suchej Beskidzkiej
Rynek 16, 34-200 Sucha Beskidzka

tel.: 33 874-43-81
e-mail: suchab@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.sucha.zdz.pl
60 700 zł TRWA NABÓR
Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Ustroniu
ul. Stawowa 3, 43-450 Ustroń

tel.: 33 854 33 00
e-mail: ustron@zdz.katowice.pl
www: www.kursy.ustron.zdz.pl
60 800 zł TRWA NABÓR